LAMP 83 Hakkında

1963 yılında temel aydınlatma gereçlerinin imalatı ile başlayan kurumsal faaliyet, zaman içerisinde evrilerek günümüzde globalleşen bir markaya dönüştü: LAMP 83.

“Doğru Aydınlatma“ motivasyonu ve tescilli sloganı ile başlayan kurumsal yolculuk, yarım yüzyılı aşkın süredir, istikrar, gelişim ve güvenle sürüyor. LAMP 83, floresan lambaların en son teknoloji olduğu 1960’lardan, 2010’ ların LED çağına kadar uzanan tüm bu süreç ve evrim içerisinde kendisini doğru konumlandırarak, kurumsal ve bireysel paydaşlarının desteği ile gelişimini, büyümesini ve globalleşmesini sürdürdü.

“Işık Hayattır” tezine odaklanmış bir çalışma ekibiyle; özgün, yüksek teknoloji içeren, enerji tasarruflu ve çevre dostu aydınlatma sistemleri tasarlanıp üretilmektedir. Üretilen bu seçkin aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı fonksiyonel, uyarlanabilir ve verimli aydınlatma projeleri tasarlayarak Dünya’nın “Doğru Aydınlatılması” için çalışan global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen LAMP 83, üretim ve sunum tesislerini 2015 yılında yeniden yapılandırdı.

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve toplam 22.000.- m²‘lik alana sahip LAMP 83 fabrikası, 1.000.000.- adet / yıl potansiyel üretim kapasitesi ile değerli müşterilerimizin ve sektör profesyonellerine hizmet vermektedir.

Tüm günlük operasyonlarını İngiliz NQA kuruluşundan alınan ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite, çevre ve iş güvenliği yönetim sistem sertifikaları çerçevesinde yürüten LAMP 83, kendi markasını taşıyan tüm aydınlatma aygıtlarını, Avrupa Birliği standartlarına göre üretmektedir.

Bu yüksek standartların yakalanabilmesi için tesis bünyesinde, robot teknolojisiyle çalışan toz boya uygulama merkezi ve numerik kontrollü uygulama ve teknolojilere yer verilmektedir. Ar-Ge çalışmaları da, AB standartlarının gerektirdiği, aydınlatma ile ilgili tüm testlerin yapılabildiği ve üç boyutlu hızlı prototiplerin üretilebildiği 650 m2’lik laboratuvarda yürütülmektedir.

A++ enerji verimliliği seviyesini yakalayabilen son teknolojiye sahip, uzun ömürlü, dayanıklı, verimli ve özgün ürünlerimiz LAMP 83 markası altında, başta distribütörlüğümüz bulunan, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsveç, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Karadağ, İran, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

“Doğru Aydınlatma“ için en temel gerekliliğin doğru bir proje tasarımı olduğu anlayışıyla, mühendis ve mimarlardan oluşan uzman kadromuz, tüm aydınlatma projelerini müşterilerinin ve mekanların ihtiyaçlarını da göz önüne alarak, uluslararası kriterlere uygun şekilde sonuçlandırabilmektedir.

LAMP 83 olarak ülkemizin en değerli markalarının yanında, global markalara da kurumsal - bütünleşik hizmet üretmeyi sürdürüyor ve projelerinize değer katan aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu çözümlerini bir arada sunuyoruz. LED ile başlayan bu yarışta endüstriyel alanlardan, nitelikli konut projelerine kadar birçok farklı proje tipinde uzman ekiplerimizle birlikte projelerinizde fark yaratıyoruz.

Ofisler, marketler, endüstriyel alanlar, hastaneler, alışveriş merkezleri, mağazalar, nitelikli yaşam projeleri ve ticari alanlarınız için dahili ve harici aydınlatma ürün, sistem ve otomasyon ihtiyaçlarınızı proje konseptinizle uyumlu ve enerji verimli hale getirebilmek için durmadan çalışıyoruz.

Özetle 57 yıllık tarihimiz ile Türkiye’nin en köklü aydınlatma firması olarak, bir yandan sektördeki öncü pozisyonumuzu sağlamlaştırır ve geliştirirken; diğer yandan toplam kalite, gelişmiş müşteri ilişkileri ve stratejik yönetim enstrümanlarını kullanarak, sunduğumuz hizmet, ürün ve sistem kalitesini, müşterilerimizin arzuladığı doğrultuda geliştirmeye devam ediyoruz.

Bu bağlamda, Türk aydınlatma sektöründe bir ilke daha imza atarak, aydınlatma sektörünün ticari profesyonelleri için yeni bir nefes ve çıkış noktası olacak ‘İş Ortağım LAMP 83’ elektronik ticaret platformu projesini hayata geçirdik.

LAMP 83 tarafından geliştirilen, birçok yenilik ve ilki de beraberinde getiren, yeni e-ticaret platformunda yer alacak “LAMP 83 İş Ortakları, Türkiye’deki 81 ilin demografik yapısına göre, sınırlı sayıda seçilecek. “İş Ortaklarımız”, 7 gün 24 saat boyunca online hizmet verecek e-ticaret sitesi aracılığıyla temin edecekleri LAMP 83 ürünleri ile ilgili, siparişten sevkiyata kadar tüm iş ve işlemlerini telefon etmeye dahi gerek kalmadan, tek bir tuş yardımıyla bu platform üzerinden gerçekleştirebilecek.

Kısacası 1960’larda başlayan LAMP 83’ün ışığın peşindeki yolculuğu, 2020’lere doğru uzanarak, güvenle devam ediyor.

Bugün gururla ifade ettiğimiz tüm bu özelliklerimize ve bulunduğumuz noktaya, bize güvenen ve bizi tercih eden paydaş ve müşterilerimizin destekleri sayesinde ulaştık. Dolayısıyla yarım asrı aşan yolculuğumuzda bize güvenen, destek veren ve tercih eden tüm paydaş ve müşterilerimize samimiyetle teşekkür ederiz.

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.