CASAMBI

AKILLI AYDINLATMAYA UZAKTAN ERİŞİM

Işığa hükmetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

LAMP 83, aydınlatma kontrol sistemlerinin lider firması Finlandiyalı Casambi’yle başlattığı işbirliğiyle, ışığın kontrolünü, artık tamamen size bırakıyor.

 

 

Casambi ile kurulan sistemde, bir mekandaki tüm aydınlatmayı Bluetooth üzerinden kurulan bir ağ ile ve mobil cihazlarla kolayca kontrol etmek mümkün. Sistemde, Casambi’nin elektronik üniteleri, aydınlatma aygıtlarını DALI veya 12-24 Volt sabit gerilimli sürücüler üzerinden kontrol edilebiliyor.

Casambi entegre edilmiş LAMP 83 ürünleri, kullanıcıya, manuel olarak veya zamanlayıcı üzerinden otomatik açma/kapama; ışık seviyesini DIM etme (Loşlaştırma); RGB olarak veya beyazın tonlarında ışık renk sıcaklığını ayarlama gibi bir çok farklı kontrol seçeneği sunuyor. Ayrıca, uygun ürünler, İnsan Odaklı Aydınlatma senaryosuna dahil edilebiliyor.

 

 

IOS ve Android tabanlı mobil cihazlarla uyumlu olarak Bluetooh üzerinden çalışan sistemin en büyük avantajlarından birisi, DALI sinyal kablolarının çekilmesine ihtiyaç bırakmaması. Böylece sistem kurulum maliyetlerinde, gerek bütçe, gerekse işgücü anlamında büyük bir tasarruf yakalanabiliyor ve kablo karmaşası ortadan kalkıyor.

Casambi sisteminde, bir ağ üzerinde 127 adede kadar ürün kontrol edilebilirken; farklı ağların bir arada kullanılabilmesi sayesinde bir binanın tüm aydınlatma sistemi, tek bir mobil cihazdan yönetilebiliyor. Ayrıca katlar arasında DALI sinyalini kablolarla taşımaya gerek kalmıyor.

İstenildiği takdirde Casambi sistemiyle kontrol edilen bir aydınlatma aygıtı, bir öncelik sırası kapsamında, aynı anda birden fazla mobil cihazdan veya sistemle uyumlu kablosuz anahtarlardan kumanda edilebiliyor. Ek olarak Casambi uyumlu duy veya DIM ünitesi kullanılmasıyla aktif hale gelen “Akıllı Anahtarlama” özelliği ile sıradan duvar anahtarları da dimmer olarak kullanabiliyor.

 

 

Casambi aplikasyonu ile aydınlatma sisteminizi kişiselleştirebilmek de, çok kolay. Farklı aydınlatma senaryoları ile mekanın atmosferini, çok hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilmek mümkün. Bu senaryolar zaman ayarlı olarak, güneşin doğuş / batış saatlerine ya da hareket veya gün ışığı sensörü gibi yardımcı elemanlardan gelecek verilere göre kurgulanabiliyor.

 

 

Mobil cihaz üzerinden sistemin bulunduğu coğrafi konum ve tarih/saat bilgisini otomatik olarak alan Casambi aplikasyonu sayesinde, tüm aydınlatma sistemi, istenirse günlük olarak güneşin doğuş veya batış saatine paralel şekilde programlanabiliyor. Bulut üzerinden çalışabilen aplikasyonda, bir aydınlatma aygıtı için kurgulanan senaryo, çok sayıda aygıta kolayca kopyalanabiliyor.

 

 

Tüm bu otomasyon senaryoları ile daha verimli çalışan aydınlatma sistemi, ayrıca enerji tüketimi anlamında da ciddi bir tasarruf sağlıyor.

Kısacası LAMP 83 – Casambi işbirliğiyle ışığın kontrolü, artık tamamen sizde!

 

Casambi Aplikasyonu ile mobil cihazlar otomasyon kontrol ünitesine dönüşüyor.

 

 

LAMP 83’ün Casambi uyumlu aydınlatma aygıtlarını, cep telefonu veya tabletinizde kontrol etmek için, tek yapmanız gereken Casambi aplikasyonunu indirmek. Apple App Store veya Google Play'de ücretsiz olarak sunulan aplikasyon, kurulduktan sonra, Bluetooth kapsama alanı içinde yer alan bütün Casambi uyumlu ürünleri, otomatik olarak tanıyor.

‘Tüm aydınlatma aygıtlarını kullanıma al' denildiği andan itibaren, Casambi uyumlu tüm ürünler, bir ağa ekleniyor ve görselleri ile beraber sekmede karşınıza çıkıyor.

Artık, tüm aydınlatma aygıtları emrinizde!

 

 

Casambi uyumlu ürünler, tek tek, gruplandırarak veya tümü seçilerek kontrol edilebiliyor.

 

 

İstenilen bölümün çekilen fotoğrafı, o bölüm içinde yaratılan ürün grubunun görseli olarak atanabiliyor. Ayrıca bu görsel üzerinde, ürünler tek tek işaretlenebiliyor. Böylece aynı mekanda, hangi ürünün kontrol edileceği rahatça anlaşılabiliyor. Ek olarak, ürünlerin görselleri de, çekilen fotoğraflarla beraber değiştirilebiliyor.

Tekil ürünü veya ürün grubunu seçtikten sonra, kontrol, artık parmaklarınızın ucunda. Ürünün veya grubun ışık seviyesini dim etmek için, parmağınızı sağa sola hareket ettirmeniz yeterli. Benzer şekilde, uyumlu ürünlerde ışık renk sıcaklığı da, yukarı aşağı hareketle değiştirilebiliyor.


 

RGB renk seçeneği sunan ürünlerde ise, renk paleti sayesinde, istenen renk zahmetsizce ayarlanabiliyor. Tüm bu ayarlar, ürün görselinin üzerine uzun basılarak, kaydedilebiliyor.


 

Ayrıca tek tek ürünler veya ürün grupları için, ışığın kontrol edilmesi istenen senaryolar kurgulanabiliyor.

Kısacası LAMP 83 – Casambi işbirliği ile ışığın kontrolü, avucunuzun içinde…

Casambi konforunu yaşamak ve aydınlatma otomasyonun geldiği son noktanın keyfini çıkarmak için tek yapmanız gereken, aydınlatma uzmanı LAMP 83 müşteri temsilciniz ile iletişime geçmek.

 

 

 

 

Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.